Bedava internet

Android 10 yayınlandı İşte Gelen yenilikler

04 Eylül 2019
Android 10 yayınlandı İşte Gelen yenilikler

Uzun süredir dillerde olan söylentiler gerçekleşti ve android 10 çıktı. Karanlık mod desteğinin yanında daha fazla gizlilik ayarına kadar yüzlerce yeniliği içinde barındıran Android 10 şu anda Pixel serisi telefonlar için kullanılabilir halde.

Bu güncelleme Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a ve Pixel 3a XL’ın yanı sıra güncelleme desteği sona cihazlar eren Pixel ve Pixel XL modelleri de Android 10 güncellemesini ilk alan akıllı cihazlar oldu.

Tabi, Xiaomi’den LG’ye kadar diğer markaların Android 10 Beta programına katılan akıllı cihazları Android 10 güncellemesini çok yakın zamanda alacaklar.

Eylül ayı güvenlik yeniliklerinin yer aldığı güncelleme, her zaman olduğu gibi OTA’dan dağıtılmakta. Bu nedenle bütün Pixel modellerinin güncellemeyi alabilmesi birkaç gün sürecektir. İşte Android’in yeni sürümü ile gelen bazı yenilikler.

Android 10 özellikleri: Karanlık mod ve daha fazla gizlilik

Android işletim sisteminin başından bu yana kullanılan tatlı isimlerine veda edilen Android 10’un en göze çarpan yeni özelliği, daha önce belirtmiş olduğumuz gibi karanlık mod desteği oldu. Bunun yanı sıra kullanıcılara gezinme çubuğundan kurtaran yeni bir jest navigasyon sistemi de bu güncelleme ile geldi.

Fakat, birçok uygulamada halen yaygın biçimde kullanılan ve sürgülü çekmeceleri engelleyen geri hareketi bazı sorunlar oluşturacağa benziyor. Bunun için geliştiricilerin uygulamaları optimize edip güncellemesi gerekecek.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bedavagb.com bedava internet vermez. Bedava internet kampanyaları hakkında bilgi paylaşır. Burada paylaşılan bilgiler Gsm Operatörlerinin resmi sayfasından alınıp açıklayıcı bir dil ile paylaşılmıştır. Kampanya hakları yurt içinde geçerlidir.