Bedava internet

BiP Uygulaması İle Para Gönderme Nasıl Yapılır?

05 Eylül 2019
BiP Uygulaması İle Para Gönderme Nasıl Yapılır?

BiP Uygulaması ile para gönderebileceğinizi biliyor muydunuz? Bip Para gönderme nasıl yapılır merak ediyorsan bu yazımız tam size göre.

Teknolojinin gelişmesi ile yaygınlaşan cep telefonları ve mobil uygulamalar ile günümüzde birçok işlem kolayca halledilmektedir. Yaşam kalitesini artıran bu kolaylıklar sayesinde zaman tasarrufu yapılabilmektedir. Bankaya gitmeden para transfer etmek ise oldukça önemli olup BiP uygulaması ile birkaç tıkla kolaylıkla tüm bu işlemler gerçekleştirilebilmektedir. Görüntülü konuşma, ücretsiz ve gizli mesajlaşma, kolay ulaşım ve aktif kullanım gibi özellikleri olan uygulama ile aynı zamanda para transferi işlemi de yapılabilmektedir.

BiP uygulamasına yeni eklenen özellikler ile İBAN ve hesap numarası yazılmadan mesaj yazarak para aktarımı işlemi yapmak mümkündür. Bu özellik ile hem çok kısa sürede hem de güvenilir şekilde para aktarımı yapılmaktadır. Ancak uygulamada para gönderimi yapabilmek için bazı şartlar vardır. Bunlardan biri Turkcell ödeme servisi olan Paycell kart sahibi olmak ve kartı aktifleştirmektir. Uygulama üzerinden yapılan para transferleri işlemleri Paycell hesabı hareketlerine yansımaktadır.

BiP Uygulaması İle Para Gönderme Aşamaları

BiP Messenger uygulaması indirildikten sonra para transferi yapabilmek için uygulamadaki mesaj ekranında TL ikonu bulunmalıdır. Bu ikona tıklandıktan sonra kredi kartı ya da Paycell kartı tanımlanmalıdır ve kart seçimi yapılmalıdır. Bu işlemler sonrası gönderilecek para miktarı seçilip transfer işlemi gerçekleştirilmektedir. Kolay transfer özelliği ile İBAN ve hesap numarası olmadan hem güvenli hem de kısa sürede transfer işlemleri gerçekleştirilmektedir.

BiP uygulaması ile para transferi işleminde güvenlik üst düzeyde sağlandığı için herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Paycell kartına sahip olmayanlar için para transferi kısmının altında yer alan sanal kart oluşturma seçeneği ile kart oluşturulabilmektedir. Sanal kartta bulunan TL’lerin kullanılabilmesi için Paycell uygulamasının indirilmesi ve kart bilgilerine ulaşılması gerekmektedir. VISA altyapısına sahip tüm internet sitelerinden alışveriş yapılabilir. BiP uygulaması ile para gönderme günlük limiti ise en fazla 350 TL, aylık 750 TL’yi geçmemelidir.

BiP Uygulaması Sanal Kart Avantajları Nelerdir?

Para transferi yapılacak kişilerde Paycell bulunmuyorsa para transferi ile ilgili bilgilendirme altındaki buton ile sanal kart oluşturulabilmektedir. BiP uygulaması ile para gönderme işlemi için gerekli olan sanal kartta bulunan paraları harcamak için Paycell uygulamasının indirilmesi gerekmektedir. Bu işlemler sonrasında VISA altyapısına sahip tüm internet sitelerinden alışveriş yapılabilmektedir. Fiziksel Paycell kartı olanlar ise hesaptaki paralarını alışveriş merkezleri ve tüm internet sitelerinde kullanabilmektedir. Fiziksel Paycell kart edinmek isteyen müşteriler bu karta Turkcell İletişim Merkezleri aracılığı ile ulaşabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bedavagb.com bedava internet vermez. Bedava internet kampanyaları hakkında bilgi paylaşır. Burada paylaşılan bilgiler Gsm Operatörlerinin resmi sayfasından alınıp açıklayıcı bir dil ile paylaşılmıştır. Kampanya hakları yurt içinde geçerlidir.