Bedava internet

BiP Uygulamasını Türk Telekom’lular Kullanabilir Mi?

09 Eylül 2019
BiP Uygulamasını Türk Telekom’lular Kullanabilir Mi?

BiP Uygulamasını Türk Telekom’lular Kullanabilir Mi? BiP uygulaması Türk Telekom’a bedava internet verir mi? BiP uygulaması nasıl yüklenir? detaylı bilgiler.

Bilindiği üzere BiP uygulaması Turkcell tarafından geliştirilmiş olan ve android, ios gibi sistemlere uyumlu bir mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamanın internetten harcamıyor olması BiP’i diğerlerinden ayıran en büyük özelliklerden biridir. Yani BiP uygulaması kullanıcıları kendi aralarında ücretsiz bir şekilde rahatlıkla görüşebilmektedir. Samsung için yaklaşık 1 milyon civarı, iPhone için ise 820 bin civarı indirilen uygulamanın günümüzde hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi bulunmaktadır.

BiP Uygulamasının Özellikleri Nelerdir ve Nasıl Kullanılır?

BiP uygulaması da diğer mesajlaşma uygulamaları gibi mesajlaşma ve görüntülü konuşma hizmeti vermektedir. Ancak bununla birlikte sunduğu Caps yapma özelliği kullanıcıların beğenisini toplamıştır. Normal mesajlaşmanın yanında gizli mesajlaşma seçeneği de sunan BiP uygulaması içinde bu mesajlar saklanmadan kısa süre içerisinde yok edilmektedir. Ayrıca farklı emojiler ve uygulamanın internetten yemeden kullanılabilmesi onu en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından biri yapmaktadır.

BiP Uygulaması Ücretli Mi?

Çok sevilen ve tercih edilen bu uygulamanın ücretli olup olmadığı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. BiP uygulamasını indirmek ücretsizdir. Uygulama içi satın alımlar da bulunmamaktadır. Ayrıca Turkcell kullanıcıları internet paketinden harcama yapmadan uygulama içinde gezebilmektedir. Turkcell kullanıcısı olmayan diğer hat sahipleri ise uygulamayı mağazalardan ücretsiz olarak indirebilmekte ancak internet paketinden harcama yaparak kullanılmaktadır. Bunun yanında uygulama içi özellikler tamamen ücretsiz olup tüm hatların müşterilerinin kullanımına açıktır.

Diğer Operatörler de BiP Uygulamasını Kullanabilir Mi?

Turkcell’in bir uygulaması olan BiP ’in diğer operatörler tarafından kullanılıp kullanılamayacağı merak edilmektedir. Türk Telekom’lular için BiP uygulaması kullanılabilmektedir. Uygulamada herhangi bir operatör kısıtlaması bulunmamaktadır. Eğer telefon uygulamayı destekliyorsa kullanılan hattın bir önemi yoktur. Başlangıçta Turkcell hattına sahip kişiler tarafından kullanılan uygulama zamanla yeni özellikler eklendikçe diğer operatörlerin kullanıcıları arasında da popülerleşmiş ve kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır.

BiP uygulamasını Türk Telekom hattında kullanmak için cihazın kendi mağaza uygulamasından uygulamanın indirilmesi gerekmektedir. Google Play Store ya da iPhone App Store’dan indirilen bu uygulama genel olarak iPhone, Huawei, Sony Xperia, Xiaomi, Samsung Galaxy, Zenfone, LG ve Asus gibi markalarda kullanılabilmektedir. Türk Telekom’lular için BiP uygulaması kurulurken bir doğrulama kodu çıkmaktadır. Telefona gelen SMS ile doğrulama sonrası program kullanıma açılacak ve ücretsiz mesajlaşma, görüntülü konuşma, emojiler, gizli mesajlaşma, capsler gibi özellikler kullanılabilecektir. Uygulama kullanılmak istenmediğinde ise BiP hesabı silme yönergesi takip edilerek hesap yok edilebilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bedavagb.com bedava internet vermez. Bedava internet kampanyaları hakkında bilgi paylaşır. Burada paylaşılan bilgiler Gsm Operatörlerinin resmi sayfasından alınıp açıklayıcı bir dil ile paylaşılmıştır. Kampanya hakları yurt içinde geçerlidir.