Bedava internet

Enpara Hesabı Neden Kapatılır, Kapatılma Nedenleri Nelerdir, Bloke ve Kısıtlama Neden Yapılır?

15 Ekim 2019
Enpara Hesabı Neden Kapatılır, Kapatılma Nedenleri Nelerdir, Bloke ve Kısıtlama Neden Yapılır?

İnternet bankacılığı alanında bir çok kişiye hizmet veren Enpara, çıktığı günden itibaren çok kısa bir sürede yüzbinlerce kullanıcıya ulaştı. Öncelikli olarak sunmuş olduğu fırsatlarla göze çarpan Enpara, son bir kaç aydır müşterilerinin hesaplarını kapatıyor, bloke ediyor ve hesaplara kısıtlama getiriyor, bu tür haberleri bir çok forum sayfasında duyuyoruz. Bu makalemizde Enpara hesabının kapatılma nedenleri nelerdir, Enpara hesabı bloke ve kısıtlamaları neden yapılır sorularını cevaplandıracağız.

ENPARA NEDİR?

Fiziksel ortamdan uzak, internet üzerinden hizmet veren bir bankacılık hizmetidir. Müşterilerinin işlemlerini ve hayatını kolaylaştırmak amacıyla hazırlanmış olan Enpara, NB Finansbank’a ait dijital bir bankacılık hizmeti olarak biliniyor. İlk çıktığı andan itibaren çok kullanışlı bir uygulama gibi görülen Enpara, sıkça müşterilerinin hesaplarını kapatma, bloke koyma ve kısıtlama haberleri ile gündeme gelmeye başladı.

ENPARA HESAP KAPATILMA NEDENLERİ NELERDİR?

Enpara müşterileri, özellikle son dönemlerde bankalarından hesaplarının kapatıldığı, bloke edildiği ya da kısıtlandığı şeklinde bilgiler alıyorlar. Bir çok Enpara kullanıcısının hiç beklemediği an böyle bir durumla karşılaşması tabi müşterilerde şaşkınlık uyandırıyor. Tamam ama, Enpara hesap kapatma nedenleri neler?

Enpara hesap kapatma için çok fazla neden bulunmuyor açıkçası. Konu hakkında detaylı bir açıklama yapan QNB Finansbank, Enpara müşterilerinin hesaplarının kapatılma nedeni olarak hesaplara çok fazla girdi – çıktı yapılmasını belirtmiştir.

ENPARA BLOKE VE KISITLAMA NEDEN YAPILIR?

Enpara, kullanıcılarının hesaplarını çok detaylı kontrol eden internet bankacılığı hizmetlerinden biridir. Enpara hesabı olan kişiler, hesaplarına gelen para giriş çıkışlarına çok dikkat etmesi gerekiyor. Enpara, hesaplarda çok fazla para giriş – çıkışı yaşandığı taktirde mali yönden sorun olmaması adına banka müşterilerinin banka hesaplarına bir süreliğine bloke koyabiliyor ve kısıtlama ile anlık kullanımları engelliyor. Bu süre içinde kullanıcıların banka hesaplarından para çekmeleri ya da para yatırma işlemleri engellenmiş oluyor.

ENPARA HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Enpara internet bankacılığı, çok kısa bir zamanda müşterilerin işlemlerini karşılaması ile biliniyor. Hatta bazı işlemlerde ücret almıyor olması da çokça tercih edilme sebeplerinden sadece bir tanesi. Müşterilerin bulunduğu yerden kıpırdamasına dahi gerek kalmadan bu banka, başvuruda bulunan kişilerin evlerine kadar gidip başvurularını sonuçlandırıyor. Enpara hakkında en çok bilinmesi gerekenler şu şekilde listelenebilir;

  • Enpara ile yapılan bankacılık işlemleri için masraf alınmamaktadır.
  • Enpara Encard ile alışveriş ve bankacılık işlemleri kolayca yapılabilir.
  • Enpara’yı bir banka hesabı gibi kullanabilirsiniz.
  • Şubesiz bankacılık hizmeti veren Enpara, internet üzerinden hizmet veriyor, çağrı merkezi ve Finansbank şubelerinden de hizmet almanıza olanak sağlıyor
  • Enpara, kullanıcılarından hesap işletim ücreti de alınmamaktadır.
  • Enpara hesabınızda yapacağınız birikim için banka tarafından yüksek faiz imkanları sunulmaktadır. Gecelik faizlerde işleyen faiz miktarı ertesi gün hesaba yansımaktadır.
  • Gece 05:00 – 23:00 saatleri arasında yapılan para yatırımı ve çekme işlemlerinde faiz kaybı yaşanmamaktadır.
  • Enpara altın yatırım hesabında, altınların değer kazanması için en doğru hesaptır. Altın alma satma işlemleri tatil günleri dahil sürekli yapılabilir.

Bu ve buna benzer bir çok özelliği en parada görebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bedavagb.com bedava internet vermez. Bedava internet kampanyaları hakkında bilgi paylaşır. Burada paylaşılan bilgiler Gsm Operatörlerinin resmi sayfasından alınıp açıklayıcı bir dil ile paylaşılmıştır. Kampanya hakları yurt içinde geçerlidir.