Bedava internet

İnternet Kullanımında Aile Filtresi

25 Eylül 2019
İnternet Kullanımında Aile Filtresi

Bilgi erişimlerinin kolay ve ucuz şekilde olması internet sayesinde gerçekleşmektedir. Üstelik internet erişimleri tamamen ücretsiz olarak sürdürülmektedir. Kişiler ancak ücret isteyen sitelere üye olmak ya da internet üzerinden alışveriş yapmak gibi işlemler sırasında para ödemeleri yapmaktadır. Kullanım kapsamı geniş olan internet belli zararlı içeriklerin evlere girmesine de yol açabilmektedir. Ancak zararlı içerikler internette aile filtresi sayesinde giderilebilmektedir.

Aile Filtresinin Kapsamı

Bilindiği üzere internet, dünyayı kapsayan bir ağdan meydana gelmektedir. Bu da internet bilgi erişimlerini sadece ülkemizle sınırlandırmamaktadır. Kullanıcılar farklı ülkelerin verilerine ve sitelerine de saniyeler içerisinde ulaşabilmektedir. Yurtdışında normal olarak karşılanan pek çok şey ülkemizde normal karşılanmamaktadır. Bu da özellikle düşünce yapıları gelişmekte olan çocuklar açısından zararlı görülmektedir. İnternete aile filtresi yapmak güvenlik eksiği olan sitelere erişimleri engellemektedir. Böylece sadece düşünce yapılarının olmadık şekilde gelişmesinin önüne geçilmekle de kalmamaktadır. Güvenilirlik sıkıntısı olan siteler, bilgisayarlara virüs bulaşmasına neden olmaktadır. Filtreler böyle sitelere erişimleri engellediğinden virüs sorunu da yaşanmamaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bedavagb.com bedava internet vermez. Bedava internet kampanyaları hakkında bilgi paylaşır. Burada paylaşılan bilgiler Gsm Operatörlerinin resmi sayfasından alınıp açıklayıcı bir dil ile paylaşılmıştır. Kampanya hakları yurt içinde geçerlidir.