Bedava internet

Türk Telekom İstanbul Depremi 2 ay 5 GB Bedava internet

27 Eylül 2019
Türk Telekom İstanbul Depremi 2 ay 5 GB Bedava internet

Türk Telekom İstanbul Depremi 2 ay 5 GB Bedava internet toplamda 10 gb hediye internet kullanmanıza olanak sağlanıyor.

Geçtiğimiz gün istanbul’da olan depremin ardından bir çok kişi mobil hattından iletişim gerçekleştirememişti. Bu durumdan gsm operatörlerini suçlu bulan mobil hat kullanıcıları oldukça şikayetçi. Akıllara şöyle bir soru geldi: büyük bir deprem olsa günlerce iletişim gerçekleştiremeyecekmiyiz?

Gsm operatörüne ait kampanyalar için Türk Telekom bedava internet sayfasında yer alan fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

Türk Telekom’dan bu durum ile alakalı şöyle bir açıklama geldi.

Değerli Müşterilerimiz,

Türk Telekom Ailesi olarak, kesintisiz ve daha güvenli iletişim için yaptığımız mobil teknoloji yenileme çalışmaları sırasında meydana gelen deprem, şebekemizde aksamalara neden olmuştur.

Mobil abonelerimize bir süreliğine de olsa kesintisiz iletişim sağlayamamanın derin üzüntüsü içindeyiz. Yaşattığımız bu olumsuz deneyimden ötürü içtenlikle özür diler, sabır ve anlayışları için müşterilerimize teşekkür ederiz.

Yaşanan bu olumsuzluğu bir nebze de olsa telafi edebilmek adına, tüm mobil abonelerimize 2 ay boyunca aylık 5 GB, toplam 10 GB mobil internet tanımlanacaktır.

Tüm müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Mobil İnternet Hızlandırma

Günümüzde akıllı telefonla geçirilen zaman kişilerin saatlerini almaktadır. Fotoğraf paylaşmak, mesajlaşmak, görüntülü konuşmak, oyun oynamak ve video izlemek gibi birçok şey mobil cihazlar ile yapılmakta ve her biri için internet bağlantısı gerekmektedir. Mobil internet bazı bölgelerde oldukça hızlı çalışırken bazı bölgelerde telefon daha az çekmekte dolayısıyla bağlantı hızı da yavaşlamaktadır. Ayrıca bağlantı hızının yavaşlığı akıllı telefondan kaynaklı da olabilir.

İnternete mobil cihazlardan erişim sağlayan ve mobil internet paketi sahibi olan kişilerin öncelikle telefonunu kapatıp açmaları uzun süredir bu işlemi yapmayan kişiler için etkili olabilir. İkinci olarak ayarlara girilip veri kullanımı seçeneklerinden hangi uygulamaların ne kadar internet harcadığı ve arka planda çalışıp çalışmadığı da kontrol edilmelidir. Arka planda veri kullanımı, internet hızını etkileyebilecek faktörlerdendir.

Bunların dışında interneti yavaşlatan en önemli etkenlerden bir diğeri VPN servisleri olabilir. Herhangi bir VPN servisine bağlı olunup olunmadığı öğrenilmeli ve bağlı ise kullanım dışı bırakılarak internet hızlandırılmalıdır. Tüm yazılanlara ek olarak internet ayarlarından ağ ayarlarını sıfırlama işlemi yapılarak internet geçmişi ve ayarları temizlenip hızlanma sağlanabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bedavagb.com bedava internet vermez. Bedava internet kampanyaları hakkında bilgi paylaşır. Burada paylaşılan bilgiler Gsm Operatörlerinin resmi sayfasından alınıp açıklayıcı bir dil ile paylaşılmıştır. Kampanya hakları yurt içinde geçerlidir.